Gtgaz.pl
Samochodowe Instalacje Gazowe
Wola Zabierzowska 109 - 10min od Niepołomic
Tam gdzie inni rozkładają ręce, My zaczynamy działać.

Instalacje IV generacji
Instalacje IV generacji (sekwencyjne) są stosowane w silnikach z wtryskiem wielopunktowym wyposażonych w katalizator spalin oraz w sondę lambda . W instalacjach sekwencyjnych zostały wyeeliminowane niemal całkowicie różnice w dynamice i mocy silnika przy zasilaniu gazem LPG oraz benzyna. W instalacjach tego typu

pojawiają się wtryskiwacze gazu, które działają w sposób analogiczny do wtryskiwaczy benzyny. W instalacji gazowej IV generacji gaz płynny LPG w celu zmiany na stan lotny doprowadzany jest do reduktora za pośrednictwem zintegrowanego z nim elektrozaworu gazowego. Po zredukowaniu ciśnienia gazu do około 2 bar i przejściu w stan lotny gaz trafia do filtra (oczysczenie gazu z cząstek stałych ma zapobiegać ewentualnemu uszkodzeniu wtryskiwacza gazu )

Pierwszy stopień oczysczania gazu znajduje się w elektrozaworze. Dodatkowo moduł ten wyposażony jest w czujnik ciśnienia gazu i czujnik temperatury gazu. Po wyjściu z modułu sterującego pod stałym nadciśnieniem 2 barów gaz dostaje się do listwy wtryskowej (jednej lub dwóch przy większej liczbie cylindrów) z osadzonymi wtryskiwaczami, zamontowanymi na dolocie kolektora ssącego każdego cylindra. Dawkę LPG kontroluje tu komputer silnika – oblicza on >moment otwierania wtryskiwacza i czas trwania wtrysku dla każdego cylindra osobno, dzięki czemu do cylindrów trafia ilość gazu odpowiadająca rzeczywistemu zapotrzebowaniu. Z wtryskiwaczy gaz doprowadzany jest w bezpośrednie pobliże zaworów dolotowych.

Kalkulator oszczędności :


Wszystkie obliczenia wykonane
przy nastepujących założeniach:

  • Spalanie gazu +15% spalania
benzyny
  • Pojemość użyteczna zbiornika
gazu 80% pojemości całkowitej

Amortyzacja :


Cena montażu []:
Cena 1l benzyny []:
Cena 1l gazu []:
Spalanie benzyny
[l/100km]:
Roczny przebieg
Oszczędność roczna []:
Zwrot kosztów montażu

Zasięg na gazie :


Pojemność zbiornika gazu [l] :
Spalanie benzyny
[l/100 km] :
Zasięg na gazie w [km]